Våra kattungar växer och växer, de är så goa att hålla i! Eftersom de äter bra är de också mjuka och goa i hullet.

Leo förser sig
Allihop tycker de om att få vara med oss, de vill gärna sitta i famnen eller kommer bara gående med svansen rakt upp och vill bli klappade en stund.

Loke hjälper till med att plocka ur diskmaskinen
Nu har Laban träffat sin blivande matte Mimmi, vilket gott liv han kommer att få hos henne!

Laban vaktar kulbanan tills han vaknar igen
Nu i veckan har också Lovis fått besök av Pirrko som hon ska bo hos. Där kommer Lovis att få det toppen!

Lovis vill spela sällskapsspel
Alla syskonen leker otroligt mycket med varandra, de har fantastiskt roligt. Då och då jagar de varandra fram och tillbaks mellan rummen, det låter som en hjord elefanter som kommer springande. Det gäller att se efter var man sätter fötterna då.

Lisen busar i korgen
Nu är det bara några veckor kvar tills de små ska flytta till sina nya hem, vi förbereder oss på det. Ett sätt är att njuta så mycket som möjligt, så det gör vi!

Lilly anfaller klöspelaren
Veckans bilder hittar du på L-kullens sida.
Dom är ju helt gudomliga dom små liven. Lyckliga nya ägare ?
Hej Stefan!
Tack så mycket hälsar jag å mamma Emblas vägnar! Vi är beredda att hålla med! 🙂
De är ju så fina! Vi längtar efter att få hem vår lilla Leo eller som Ellie säger, bebiskatten ❤
Hej Jonna!
Inte långt kvar nu, bebiskatten finns inom räckhåll! Jag är ganska säker på att ni kommer att älska varandra!